Aké funkcie má Microsoft Sharepoint?

Microsoft Sharepoint je rozhranie určené na vytváranie webov organizácií. Microsoft Sharepoint môžete však využívať aj na ukladanie, usporiadavanie a zdieľanie rôznych informácií, pričom prístup k nim máte z takmer akéhokoľvek zariadenie. Jediné, čo vám k prístupu treba, je webový prehliadač, napríklad Internet Explorer, Google Chrome alebo Mozilla Firefox.

Do Microsoft Sharepoint patrí viacero produktov a technológií s rozdielnym zameraním. Prvou službou je Sharepoint Online, čo je cloudová služba pre podniky všetkých veľkostí, ktorých hostiteľom je Microsoft. Vďaka tejto službe budú môcť vytvárať weby pre zdieľanie dokumentov a informácií s kolegami, partnermi a zákazníkmi, a to bez inštalácie serveru Sharepoint Server.

windows-310290_1280

Ďalšou súčasťou Microsoft Sharepoint je technológia Sharepoint Foundation, ktorá je zákaldnou technológiou pre všetky weby služby Sharepoint a pre miestne nasadenie je dostupná zadarmo. Pomocou nej môžete vytvárať mnoho typov webov, v ktorých je možné spolupracovať na webových stránkach, dokumentoch, kalendároch a dátach. Microsoft Sharepoint však zahŕňa aj Sharepoint Server, ktorý je podobnou službou ako Sharepoint, ale okrem toho ponúka aj ďalšie služby a možnosti, medzi ktoré patrí napríklad správa podnikového obsahu, business intelligence, podnikové vyhľadávanie, osobné weby a newsfeed.

Portfólio služieb Microsoft Sharepoint dopĺňa SharePoint Designer. Je to bezplatná aplikácia umožňujúca zostavovať výkonné riešenia s podporou pracovných postupov a upravovať typy externého obsahu pre  riešenie externych dát, ktorá je založená na službe Podnikové pripojenie.

Jednotlivé funkcie Microsoft Sharepoint prepája Synchronizácia zložiek služby OneDrive pre firmy, pomocou ktorej môžete sychronizovať offline verziu tímového webu alebo knižnice služby OneDrive pre firmy so zložkou na počítači.